Przejdź do głównej zawartości

Informatyka, plastyka, technika?


STEAM (Science, Technology, Engineering, Art, Math) na zajęciach. Informatyka, fizyka, technika, plastyka, ale też relacje, współpraca czyli kompetencje miękkie na jednych obowiązkowych zajęciach. Tak to możliwe i da się.
Wspólnie tworzyliśmy interaktywne kartki z wykorzystaniem diod, baterii i taśmy przewodzącej prąd. Na początku rozmowa, jak to działa - dlaczego raz świeci dioda, a raz nie. Co z tym plusem i minusem? Później projekt kartki, a i tu mamy wykorzystanie telefonów - wyszukiwanie informacji, inni zaproponowali świąteczny klimat z muzyką w tle. Poniżej praca w trakcie i efekty końcowe. Daliśmy radę w 45 minut :)







Jak to połączyć? 




Komentarze

  1. Witam, bardzo fajny, nietylko świąteczny projekt kartki. Czy mogę zapytać jak to przygotować?
    Pozdrawiam Margaret

    OdpowiedzUsuń
  2. Potrzebujemy diody - przebijamy kartkę, z drugiej strony prowadzimy "przewody" taśmą przewodzącą od diody - jeden od plusa, drugi od minusa. Następnie zaginamy jeden róg kartki - miejsce na baterię.

    OdpowiedzUsuń
  3. Taśma przewodząca ile ma mm szerokości? Gdzie kupiona?

    OdpowiedzUsuń
  4. https://botland.com.pl/pl/tasmy/5549-tasma-miedziana-emi-z-klejem-15mm-x-30m.html

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Tejmniczy ogród

Tajemniczy ogród, moja inspiracja do wyzwania w  artgrupaatc . Nocne pomysły i powstało jeszcze jedno ATC - Tajemniczy ogród....

Dzień liczby Pi

  14.03 obchodzimy dzień liczby Pi. Zebrałam kilka pomysłów na obchodzenie tego dnia. 1. Badamy liczbę Pi - przygotowujemy okrągłe przedmioty mierzymy ich obwody - za pomocą sznurka, miarki, mierzymy średnicę i obliczamy Pi. Zbieramy dane w tabeli i analizujemy. 2. Miasto liczby Pi.  Rysujemy szerokości jednej kratki wieżowce, których wysokość odpowiada kolejnym cyfrą Pi - czyli 3  1  4 ... Możemy przygotować karty z różnymi wzorami do uzupełnienia, np. koła dołączyć np. do tego kod  karta w trójkąty Architekt zostawił nam rozpoczęty projekt miasta musi go dokończyć według jego pomysłu. Znajdź reguły i dokończ projekt.  3. Kodujemy obraz liczby Pi. Wybrałam różne kolory, bo przy jednym dzieci kolorują całymi pasmami, nie ma efektu o który nam chodzi - odczytywania kodu.  Rysuj według kodu:    Umieściłam te zadania również w ganial.ly  https://view.genial.ly/603f30dfbaa8980d85bd1811/interactive-content-dzien-liczby-pi 4. Znajdź swoją datę urodzenia w rozwinięciu liczby Pi. Do tego posłu

Dzień Tabliczki Mnożenia

Dzień Tabliczki Mnożenia obchodzimy 2.10.2020, czas się do niego odpowiedni przygotować. Oto kilka pomysłów na ten dzień, którymi chętnie się z Wami podzielę: 1) Udział w akcji Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia https://www.wmtday.org/pl 2) Zadania i karty pracy, możecie skorzystać z gotowych materiałów np.  gotowe karty pracy 3) Przygotowanie własnych arkuszy np. bingo  lub trimino 4) Wyszukiwanie zależności w tabeli. Narzędzie do tworzenia kart pracy:  karty pracy 5) Tabele do ćwiczenia tabliczki mnożenia: Generator 6) Bingo matematyczne, uczniowie rozwiązują problemy i uzupełniają tabelę: Generator zadań 7) Połączenie tabliczki mnożenia i kodowania. Generator 8) Strona poświęcona grą online z tabliczką mnożenia w tle (język francuski) gry online 9) Aktywna nauka tabliczki mnożenia: Tak wygląda zadanie, następnie przesuwamy nożyczkami Dobieramy odpowiedni podział kwadratów: I uzupełniamy działania.  Wchodzimy na stronę:  https://calculatice.ac-lille.fr/spip.php?rubrique2  i wybieramy: