Przejdź do głównej zawartości

Jak zacząć nowy rok

 Wielkimi krokami zbliża się nowy rok szkolny. Pierwsza lekcja to przypomnienie PZO, powtórzenie. Jak można w łatwy sposób przygotować lekcję, by była ciekawa? 

Oto kilka pomysłów:

1. Co potrzebujemy na matematyce? Zamiast wymieniać potrzebne rzeczy możemy przygotować kartę pracy w formie wykreślanki:


Tu mamy ukryte: 
linijka
katomierz
cyrkiel
ołowek
podrecznik
zeszyt
gumka
dlugopis
cwiczenia

Minusem generatora jest brak polskich liter, dlatego powyżej wymienione przedmioty bez polskich liter. 


2. Nowe pojęcia. Dzięki generatorom możemy wprowadzić nowe pojęcia.

Link do generatora  plusy tego generatora - uwzględnia polskie litery.



3. Czas na małe powtórzenie. Propozycja dla klasy 4 - tabliczka mnożenia:

Na czym polega zadanie? Startujemy w lewym górnym rogu - 8, w kolejnym kroku szukamy kolejnej wielokrotność 8 i kolorujmy drogę po której się poruszamy, aż dotrzemy do skarbu. 

4. I na koniec mój ulubiony starter:



Link do generatora - może być to samodzielna karta pracy lub element np. pokoju zagadek. 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Tejmniczy ogród

Tajemniczy ogród, moja inspiracja do wyzwania w  artgrupaatc . Nocne pomysły i powstało jeszcze jedno ATC - Tajemniczy ogród....

Dzień liczby Pi

  14.03 obchodzimy dzień liczby Pi. Zebrałam kilka pomysłów na obchodzenie tego dnia. 1. Badamy liczbę Pi - przygotowujemy okrągłe przedmioty mierzymy ich obwody - za pomocą sznurka, miarki, mierzymy średnicę i obliczamy Pi. Zbieramy dane w tabeli i analizujemy. 2. Miasto liczby Pi.  Rysujemy szerokości jednej kratki wieżowce, których wysokość odpowiada kolejnym cyfrą Pi - czyli 3  1  4 ... Możemy przygotować karty z różnymi wzorami do uzupełnienia, np. koła dołączyć np. do tego kod  karta w trójkąty Architekt zostawił nam rozpoczęty projekt miasta musi go dokończyć według jego pomysłu. Znajdź reguły i dokończ projekt.  3. Kodujemy obraz liczby Pi. Wybrałam różne kolory, bo przy jednym dzieci kolorują całymi pasmami, nie ma efektu o który nam chodzi - odczytywania kodu.  Rysuj według kodu:    Umieściłam te zadania również w ganial.ly  https://view.genial.ly/603f30dfbaa8980d85bd1811/interactive-content-dzien-liczby-pi 4. Znajdź swoją datę urodzenia w rozwinięciu liczby Pi. Do tego posłu

Dzień Tabliczki Mnożenia

Dzień Tabliczki Mnożenia obchodzimy 2.10.2020, czas się do niego odpowiedni przygotować. Oto kilka pomysłów na ten dzień, którymi chętnie się z Wami podzielę: 1) Udział w akcji Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia https://www.wmtday.org/pl 2) Zadania i karty pracy, możecie skorzystać z gotowych materiałów np.  gotowe karty pracy 3) Przygotowanie własnych arkuszy np. bingo  lub trimino 4) Wyszukiwanie zależności w tabeli. Narzędzie do tworzenia kart pracy:  karty pracy 5) Tabele do ćwiczenia tabliczki mnożenia: Generator 6) Bingo matematyczne, uczniowie rozwiązują problemy i uzupełniają tabelę: Generator zadań 7) Połączenie tabliczki mnożenia i kodowania. Generator 8) Strona poświęcona grą online z tabliczką mnożenia w tle (język francuski) gry online 9) Aktywna nauka tabliczki mnożenia: Tak wygląda zadanie, następnie przesuwamy nożyczkami Dobieramy odpowiedni podział kwadratów: I uzupełniamy działania.  Wchodzimy na stronę:  https://calculatice.ac-lille.fr/spip.php?rubrique2  i wybieramy: