Przejdź do głównej zawartości

Muzyka w czasie zdalnego nauczania - inspiracje.


Dzielę się z Wami miejscami w sieci dla nauczycieli muzyki lub edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej.

Mały przegląd storn i co można z nimi zrobić.

1. Muzykoteka szkolna


http://muzykotekaszkolna.pl/aktualne/jak-uczy%C4%87-si%C4%99-z-domu-fina-podpowiada/


W zakładce wiedza znajdziecie materiały dotyczące epok, gatunków, instrumentów, terminów i kompozytorów. Nauka - tu kryją się scenariusze lekcji, ćwiczenia związane z zapisem i odczytem nut. Warto też zajrzeć do multimediów, tutaj czekają na waszych uczniów, krótkie filmy prezentujące instrumenty i całe koncerty.

2. Muzeum dźwięku

http://www.instrumentyludowe.pl/pl/dudy.html

Projekt związany z muzyką ludową. Poznacie i usłyszycie brzmienie przeróżnych instrumentów. Wiecie jak wyglądają skrzypce diabelskie? Nie, to koniecznie zajrzyjcie na tą stronę.

3. BlockGames

http://creatingmusic.com/BlockGames/NewGames/BlockGames.html

Jeżeli dzieci mają coś stworzyć swojego bez logowania, to ta strona jest warta polecenia. Mamy też ćwiczenie w którym dzieci słuchają utworu, później sprawdzają czy słyszą ten sam, czy inny utwór.

4. Muzyka klasyczna

https://musopen.org/music/relaxing/

Utwory muzyki klasycznej podzielone na romantyczną, relaksacyjną, szczęśliwą i smutną. Tutaj też darmowe radio z muzyką klasyczną, oraz zakładka edukacja.

5. Interaktywne pianino

http://www.primaryresources.co.uk/music/piano.html


6. Zabawa muzyką

https://musiclab.chromeexperiments.com/Experiments

Tworzenie własnych utworów, rysowanie dźwiękiem, rytmika, oscylatory. Storna z narzędziami do zabawy i nauki dźwiękiem.

7. Mały kompozytor

https://apps.musedlab.org/variation-generator/puck.html?

Wybierz instrument i komponuj - polecam, dla każdego.

8. Orkiestra

http://www.musicgames.net/livegames/orchestra/orchestra2.htm?utm_content=buffera73be&utm_medium=social&utm_source=facebook.com&utm_campaign=buffer

Słuchamy muzyki i zgadujemy, który to instrument.

Mam nadzieję, że skorzystacie z narzędzi. Dajcie znać, czy się przydało. Jak czegoś szukacie konkretnego lub na inny przedmiot piszcie, postaram się pomóc.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Tejmniczy ogród

Tajemniczy ogród, moja inspiracja do wyzwania w  artgrupaatc . Nocne pomysły i powstało jeszcze jedno ATC - Tajemniczy ogród....

Dzień liczby Pi

  14.03 obchodzimy dzień liczby Pi. Zebrałam kilka pomysłów na obchodzenie tego dnia. 1. Badamy liczbę Pi - przygotowujemy okrągłe przedmioty mierzymy ich obwody - za pomocą sznurka, miarki, mierzymy średnicę i obliczamy Pi. Zbieramy dane w tabeli i analizujemy. 2. Miasto liczby Pi.  Rysujemy szerokości jednej kratki wieżowce, których wysokość odpowiada kolejnym cyfrą Pi - czyli 3  1  4 ... Możemy przygotować karty z różnymi wzorami do uzupełnienia, np. koła dołączyć np. do tego kod  karta w trójkąty Architekt zostawił nam rozpoczęty projekt miasta musi go dokończyć według jego pomysłu. Znajdź reguły i dokończ projekt.  3. Kodujemy obraz liczby Pi. Wybrałam różne kolory, bo przy jednym dzieci kolorują całymi pasmami, nie ma efektu o który nam chodzi - odczytywania kodu.  Rysuj według kodu:    Umieściłam te zadania również w ganial.ly  https://view.genial.ly/603f30dfbaa8980d85bd1811/interactive-content-dzien-liczby-pi 4. Znajdź swoją datę urodzenia w rozwinięciu liczby Pi. Do tego posłu

Dzień Tabliczki Mnożenia

Dzień Tabliczki Mnożenia obchodzimy 2.10.2020, czas się do niego odpowiedni przygotować. Oto kilka pomysłów na ten dzień, którymi chętnie się z Wami podzielę: 1) Udział w akcji Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia https://www.wmtday.org/pl 2) Zadania i karty pracy, możecie skorzystać z gotowych materiałów np.  gotowe karty pracy 3) Przygotowanie własnych arkuszy np. bingo  lub trimino 4) Wyszukiwanie zależności w tabeli. Narzędzie do tworzenia kart pracy:  karty pracy 5) Tabele do ćwiczenia tabliczki mnożenia: Generator 6) Bingo matematyczne, uczniowie rozwiązują problemy i uzupełniają tabelę: Generator zadań 7) Połączenie tabliczki mnożenia i kodowania. Generator 8) Strona poświęcona grą online z tabliczką mnożenia w tle (język francuski) gry online 9) Aktywna nauka tabliczki mnożenia: Tak wygląda zadanie, następnie przesuwamy nożyczkami Dobieramy odpowiedni podział kwadratów: I uzupełniamy działania.  Wchodzimy na stronę:  https://calculatice.ac-lille.fr/spip.php?rubrique2  i wybieramy: