Przejdź do głównej zawartości

Wyobraźnia przestrzenna

        Logiczne myślenie, szukanie zależności, rozumowanie i argumentacja to obszary, które najgorzej wypadają na egzaminach. Problemy sprawiają zadania z bryłami, które są połączone lub mają wycięty element. Chcę Wam pokazać dwa narzędzia, które stosuję do pracy z uczniami - oczywiście TIKOWE. ( W czasie zajęć manipulujemy sześcianami, budujemy szkielety brył z patyczków, itp - doświadczają) W kolejnym kroku przechodzimy na tablicę interaktywną i tu najlepiej sprawdza się: mozaik 3D  Na stronie część rzeczy jest płatnych, gdy założymy konto nauczyciela mam 5 darmowych wejść na dowolną animację premium - tygodniowo. Po tygodniu konto nam się czyści i znowu używamy dowolnych animacji.

Ja używamy animacji z geometrii:

 Poniżej moja ulubiona, należy ułożyć bryłę z rozrzuconych sześciennych klocków według wytycznych po lewej stronie. Rzuty z przodu, góry i boku. Możemy wykorzystać to jako przykłady rzutów, dzieci układają bryły z sześcianów, które mają przed sobą. W kolejnym kroku sprawdzamy rozwiązanie na tablicy. Należy jednak sprawdzić, czy daną bryłę da się ułożyć w " realu".

Po ćwiczeniach w przestrzeni realnej i wirtualnej musimy przejść na papier, bo z takim zderzeniem muszą się zmierzyć nasi uczniowie. Z pomocą przychodzi nam generator do zadań:

Po wygenerowaniu karta pracy wygląda tak:



Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Tejmniczy ogród

Tajemniczy ogród, moja inspiracja do wyzwania w  artgrupaatc . Nocne pomysły i powstało jeszcze jedno ATC - Tajemniczy ogród....

Ćwiczenia na spostrzegawczość, uważność, poćwicz swoją pamięć - narzędzia online.

 Kilka propozycji ćwiczeń na spostrzegawczość.  1.  highlightskids   na tej stronie znajdziecie ćwiczenia, gdzie szukamy wskazanych elementów. Mamy obrazy ułożone tematycznie jest ich 37.  2. memozor   Na stronie wybieramy zakładkę Simon Games Otwieramy stronę z propozycją różnych ćwiczeń pamięciowych.  W starym domu, mamy za zadanie zapamiętać kolejność w jakiej zaświecane są światła w oknach. Towarzyszy temu dźwięk, na sam koniec powstaje nam melodia - jak zapamiętasz kolejność.  Tą kartę możemy wykorzystać jako starter w czasie lekcji lub przerywnik. Tu znajdziesz również ćwiczenia memory, podzielone na kategorie wiekowe - zakładka pierwsza Memory.  W zakładce Memory, oprócz gier online mamy memory do druku - pobieramy w formie pdf. Zapamiętaj ciąg kolorów i ułóż je ponownie. Link do zadania Po zapamiętaniu mamy paletę kolorów i odtwarzamy ciąg. Ostatnia zakładka do gry do druku. Podzielone na różne kategorie, również dla seniorów. Udanej ...

Święto wiatru pałac w Kamieńcu - fotorelacja.