Przejdź do głównej zawartości

Kodowanie online dla najmłodszych.

 Praca zdalna w klasach młodszych jest prawdziwym wyzwaniem - podziwiam Panie z edukacji wczesnoszkolnej. Ja w tym roku mam 2h z pierwszą klasą - w sumie w dwóch innych, więc po godzinie z jedną. Prowadzę zajęcia z kodowania. 

Chcę się dzisiaj podzielić się z Wami stronami, których używam z maluchami:

1. Po akcji Jesienne kodowanie z eTwinning powstał zbiór wspaniałych prezentacji w genial.ly, które chętnie wykorzystuję na moich lekcjach:

https://wke.lt/w/s/cngpDB

Oczywiście zapraszam do grupy "Programowanie z eTwinning" po więcej inspiracji.

2. Zakodowany obraz na zdjęciach opisałam, jak zmienić ustawienia.







Klikamy w wybrany kształt i przenosimy do kratownicy w określone miejsce.



5. Narzędzie do tworzenia własnych kształtów na kratownicy - możemy pokazywać np. oś symetrii

6. Symetria przenosimy kształty






7. Ćwiczymy pamięć - Fabryka robotów  Analizujemy obraz, liczymy ile kolorów nam brakuje, następnie idziemy do sklepu - kupujemy kolory i wracam do warsztatu.


Dajcie znać czy Wam się to przyda. Czy przygotować więcej stron i przykładów wykorzystania otwartych zasobów w edukacji?























Komentarze

  1. Dziękuję. Bardzo się przyda. Prosimy o więcej inspiracji 😘

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Mała inspiracja od googla: https://santatracker.google.com/codelab.html. W weekend propozycje narzędzi w matematyki dla edukacji wczesnoszkolnej - zapraszam.

      Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Tejmniczy ogród

Tajemniczy ogród, moja inspiracja do wyzwania w  artgrupaatc . Nocne pomysły i powstało jeszcze jedno ATC - Tajemniczy ogród....

Ćwiczenia na spostrzegawczość, uważność, poćwicz swoją pamięć - narzędzia online.

 Kilka propozycji ćwiczeń na spostrzegawczość.  1.  highlightskids   na tej stronie znajdziecie ćwiczenia, gdzie szukamy wskazanych elementów. Mamy obrazy ułożone tematycznie jest ich 37.  2. memozor   Na stronie wybieramy zakładkę Simon Games Otwieramy stronę z propozycją różnych ćwiczeń pamięciowych.  W starym domu, mamy za zadanie zapamiętać kolejność w jakiej zaświecane są światła w oknach. Towarzyszy temu dźwięk, na sam koniec powstaje nam melodia - jak zapamiętasz kolejność.  Tą kartę możemy wykorzystać jako starter w czasie lekcji lub przerywnik. Tu znajdziesz również ćwiczenia memory, podzielone na kategorie wiekowe - zakładka pierwsza Memory.  W zakładce Memory, oprócz gier online mamy memory do druku - pobieramy w formie pdf. Zapamiętaj ciąg kolorów i ułóż je ponownie. Link do zadania Po zapamiętaniu mamy paletę kolorów i odtwarzamy ciąg. Ostatnia zakładka do gry do druku. Podzielone na różne kategorie, również dla seniorów. Udanej ...

Święto wiatru pałac w Kamieńcu - fotorelacja.