Przejdź do głównej zawartości

Scottie Go! nauka programowania

                     
                         

                     Scottie Go! to gra edukacyjna z interaktywnym kursem programowania. Jest hybrydą - co to znaczy - "Jest połączeniem kartonowych klocków za pomocą, których gracze układają komendy programistyczne, oraz aplikacji która wyznacza zadania, skanuje ułożone rozwiązania i przekształca je w ruch i zachowanie Scottiego oraz poznanych w grze innych bohaterów."
Scottie Go!




Na rynku mamy różne wersje gry. Ja pracuję na Scottie Go! Edu, Scottie Go! basic i Scottie Go! Kosmiczne kodowanie ( dostępne wyłącznie wraz ze szkoleniem orke).

Czym się różnią te zestawy:

Scottie Go! Edu jest dla dzieci starszych, zestaw zawiera klocki opisane z dwóch stron. Basic dedykowany jest dzieciom młodszym oprócz klocków mamy planszę, karty do gier oraz klocki sytuacyjne.


 Scottie Go!


Scottie Go! Basic



Kosmiczne kodowanie zawiera matę do kodowania, duże klocki magnetyczne oraz kartony sytuacyjne.



 


                                                       



Dzięki takiemu zestawowi możemy pracować z dziećmi offline i online. Kształtując różne kompetencje od matematycznych po językowe, społeczne, podnosząc jednocześnie kompetencje cyfrowe.


O samej pracy z grą pisałam już kiedyś, zapraszam do kliknięcia praca ze Scottie Go! w czasie zajęć


Na fb powstała grupa Szkolne Kluby ScottieGo! , gdzie można zobaczyć jak nauczyciele pracują wykorzystują grę na różnych poziomach i przedmiotach.


W razie pytań zapraszam do kontaktu.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Tejmniczy ogród

Tajemniczy ogród, moja inspiracja do wyzwania w  artgrupaatc . Nocne pomysły i powstało jeszcze jedno ATC - Tajemniczy ogród....

Dzień liczby Pi

  14.03 obchodzimy dzień liczby Pi. Zebrałam kilka pomysłów na obchodzenie tego dnia. 1. Badamy liczbę Pi - przygotowujemy okrągłe przedmioty mierzymy ich obwody - za pomocą sznurka, miarki, mierzymy średnicę i obliczamy Pi. Zbieramy dane w tabeli i analizujemy. 2. Miasto liczby Pi.  Rysujemy szerokości jednej kratki wieżowce, których wysokość odpowiada kolejnym cyfrą Pi - czyli 3  1  4 ... Możemy przygotować karty z różnymi wzorami do uzupełnienia, np. koła dołączyć np. do tego kod  karta w trójkąty Architekt zostawił nam rozpoczęty projekt miasta musi go dokończyć według jego pomysłu. Znajdź reguły i dokończ projekt.  3. Kodujemy obraz liczby Pi. Wybrałam różne kolory, bo przy jednym dzieci kolorują całymi pasmami, nie ma efektu o który nam chodzi - odczytywania kodu.  Rysuj według kodu:    Umieściłam te zadania również w ganial.ly  https://view.genial.ly/603f30dfbaa8980d85bd1811/interactive-content-dzien-liczby-pi 4. Znajdź swoją datę urodzenia w rozwinięciu liczby Pi. Do tego posłu

Dzień Tabliczki Mnożenia

Dzień Tabliczki Mnożenia obchodzimy 2.10.2020, czas się do niego odpowiedni przygotować. Oto kilka pomysłów na ten dzień, którymi chętnie się z Wami podzielę: 1) Udział w akcji Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia https://www.wmtday.org/pl 2) Zadania i karty pracy, możecie skorzystać z gotowych materiałów np.  gotowe karty pracy 3) Przygotowanie własnych arkuszy np. bingo  lub trimino 4) Wyszukiwanie zależności w tabeli. Narzędzie do tworzenia kart pracy:  karty pracy 5) Tabele do ćwiczenia tabliczki mnożenia: Generator 6) Bingo matematyczne, uczniowie rozwiązują problemy i uzupełniają tabelę: Generator zadań 7) Połączenie tabliczki mnożenia i kodowania. Generator 8) Strona poświęcona grą online z tabliczką mnożenia w tle (język francuski) gry online 9) Aktywna nauka tabliczki mnożenia: Tak wygląda zadanie, następnie przesuwamy nożyczkami Dobieramy odpowiedni podział kwadratów: I uzupełniamy działania.  Wchodzimy na stronę:  https://calculatice.ac-lille.fr/spip.php?rubrique2  i wybieramy: