Przejdź do głównej zawartości

Dzień kropki - projekt etwinning 2019

Rok szkolny 2019/2020 tuż, tuż.......

Startujemy z planowaniem, szukaniem nowych inspiracji.

W ramach Dnia Kropki - talentów proponuję grę z kodowaniem w tle. Dla matematyków, językowców, edukacji wczesnoszkolnej, ścisłowców.
Zapraszam!

Na początek tworzymy kratownicę 6X6. Moja jest z kółek, ale mogą też być karteczki samoprzylepne ( kolory nie mają znaczenia)




         Kolejny krok na bokach powstałego kwadratu ustawiamy cyfry od 1 do 6 - miejsca z których będzie startowała drużyna. Mamy 4 drużyny, mogą być to dwie - trzy osoby. Dzieci mogą grać też pojedynczo - czyli przy jednym stole mamy wtedy 4 dzieci.




Do gry potrzebne są 4 pionki i dwie kostki. 





 Pierwszy rzut wykonujemy jedną kostką - wylosowana cyfra oznacza pole z którego startujemy. U mnie była 1.



Ta sama grupa rzuca teraz dwoma kostkami - sumuje liczbę oczek. 



W przykładzie mamy 5. Czyli możemy wykonać - zakodować 5 ruchów. Poniżej znajdują się przykłady jak możemy kodować. Ja wykorzystałam:

strzałki z EDUSENS

 Kartoniki z gry Cody Roby



 Klocki ze ScottieGo!





I co dalej......
Gdy uczniowie dotrą do wybranego krążka odwracają go i czytają zadanie - np. może być to działanie (tabliczka mnożenia), słówko na zajęciach językowych, symbol pierwiastka na chemii lub jednostki na fizyce. Kiedy odpowiedź jest poprawna zdobywają pole, jeżeli błędna zakrywają z powrotem. I w ten sposób grają wszystkie grupy po kolei. Pierwsze ruchy są łatwe, problem zaczyna się, hmmm może nie problem lecz trudniejsza runda po paru rozgrywkach.


 Możemy zagrać również wykorzystując kubki, wtedy zadania kryją się pod kubkami. Kiedy odpowiedź jest dobra obracamy kubek.

Jak rozpoznać, które zdobyte pole jest kogo? 
Rozwiązań jest kilka:
- zaznaczamy danym kolorem flamastra zadanie rozwiązane przez grupę
- kładziemy kolorowy pasek, kwadracik na zdobytym polu
- dajemy kartki z kratownicą, gdzie uczniowie zaznaczają zdobyte pole




Dobrej zabawy, dajcie znać czy korzystacie. 
Jeżeli ktoś chce zmodyfikować, poprawić dołożyć coś......to piszcie, będziemy ewaluować grę wspólnie.

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Tejmniczy ogród

Tajemniczy ogród, moja inspiracja do wyzwania w  artgrupaatc . Nocne pomysły i powstało jeszcze jedno ATC - Tajemniczy ogród....

Ćwiczenia na spostrzegawczość, uważność, poćwicz swoją pamięć - narzędzia online.

 Kilka propozycji ćwiczeń na spostrzegawczość.  1.  highlightskids   na tej stronie znajdziecie ćwiczenia, gdzie szukamy wskazanych elementów. Mamy obrazy ułożone tematycznie jest ich 37.  2. memozor   Na stronie wybieramy zakładkę Simon Games Otwieramy stronę z propozycją różnych ćwiczeń pamięciowych.  W starym domu, mamy za zadanie zapamiętać kolejność w jakiej zaświecane są światła w oknach. Towarzyszy temu dźwięk, na sam koniec powstaje nam melodia - jak zapamiętasz kolejność.  Tą kartę możemy wykorzystać jako starter w czasie lekcji lub przerywnik. Tu znajdziesz również ćwiczenia memory, podzielone na kategorie wiekowe - zakładka pierwsza Memory.  W zakładce Memory, oprócz gier online mamy memory do druku - pobieramy w formie pdf. Zapamiętaj ciąg kolorów i ułóż je ponownie. Link do zadania Po zapamiętaniu mamy paletę kolorów i odtwarzamy ciąg. Ostatnia zakładka do gry do druku. Podzielone na różne kategorie, również dla seniorów. Udanej ...

Święto wiatru pałac w Kamieńcu - fotorelacja.